Sem vložte podnadpis

Kdo jsem?

Jmenuji se Jan Doubrava a již pár let se věnuji konstruování modelů letadel a létání s nimi. Momentálně preferovanými typy jsou stíhačky z druhé světové války, ale začínal jsem asi tak v osmi letech, jako každý mladý modelář, s házedly a větroni, a teprve postupem času jsem se propracoval až k velkým benzínovým strojům, se kterými létám dnes. 

Jsem aktivním členem Leteckého modelářského klubu Pavlíkov, pod kterým se účastním celorepublikových, mezinárodních a světových soutěží v kategorii F4H - Rádiem řízené makety. Dva roky po sobě jsem úřadujícím mistrem České republiky v této kategorii, v roce 2018 i v kategorii F4C. Na Mistrovství světa maket a polomaket 2018 ve švýcarském Meiringenu jsem získal bronzovou medaili v jednotlivcích a zlatou v týmu, obě za kategorii F4H. 

Také působím od roku 2000 jako člen Air Show Teamu Rakovník (ASTR), který vystupuje na různých leteckých dnech a modelářských akcích pro veřejnost se svým ztvárněním bitvy z období druhé světové války. V tomto představení jsem létal  za Luftwaffe se strojem Messerschmitt Bf 109 a od roku 2017 jsem osedlal Spitfire MkIX, takže mohu podle potřeb týmu zaskakovat za obě strany.